Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Inne

1. Projekty mogą obejmować badania naukowe we wszystkich dyscyplinach naukowych.

2. Projekt badawczy realizowany jest w ramach współpracy pomiędzy minimum dwoma Partnerami Funduszu, obligatoryjnie jednym Partnerem jest KU Leuven (Belgia).

Instytucje partnerskie:

– Uniwersytet Technologii i Ekonomii, Węgry

– Uniwersytet Loránda Eötvösa, Węgry

– Uniwersytet Semmelweisa, Węgry

– Katolicki Uniwersytet Lowański, Belgia

– Uniwersytet Lublański, Słowenia

– Uniwersytet Karola, Czechy

– Politechnika Czeska,  Czechy

– Uniwersytet Warszawski, Polska

– Uniwersytet Jagielloński, Polska

3. Fundusz Badawczy CELSA może sfinansować wspólny projekt badawczy o maksymalnej wartości 130 000 euro w okresie 2 lat. Wkład finansowy KU Leuven wynosi maksymalnie 100 000 euro, wkład Partnera wynosi maksymalnie 30 000 euro. Przyznane środki trafiają do naukowca z danego kraju. Budżet strony polskiej finansowany jest ze środków uniwersyteckich z IDUB, w całości przeznaczony jest na finansowanie kosztów bezpośrednich strony polskiej. Wynagrodzenie ustalane jest zgodnie z Zarządzeniem nr 75 Rektora UW z dnia 17 kwietnia 2020 r. (w sprawie szczegółowych zasad  i trybu przyznawania wynagrodzenia uzupełniającego)

4.  W okresie 3 lat od rozpoczęcia projektu, konsorcjum projektowe zobowiązane jest do złożenia wspólnego wniosku w Programie Horyzont Europa (np. Maria Skłodowska-Curie Actions, FET Open,  Societal Challenges itd.)

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: CELSA Research Fund

Zespół GSS wspiera badaczy w znalezieniu partnerów do badań w całym Sojuszu 4EU+. Badacze z uniwersytetów 4EU+ poszukujący możliwości współpracy  zapraszamy do wypełnienia formularza znajdujący się na stronie:

https://4euplus.eu/4EU-805.html?

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:

Calls & Grant Support Service (4euplus.eu)

COST finansuje interdyscyplinarne sieci badawcze zwane Akcjami COST. Działania te skupiają naukowców,  w celu współpracy nad tematami badawczymi przez okres 4 lat.

Fundusze otrzymywane w ramach akcji COST pokrywają wydatki związane z działaniami sieciowymi, a nie badaniami.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://cost.eu

 

EMBO zapewnia wsparcie dla nauk przyrodniczych w Europie i poza nią. Finansuje naukowców, a także konferencje, szkolenia i działania sieciowe, aby pomóc stworzyć środowisko, w którym naukowcy mogą się doskonalić.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: EMBO

 

Fundacja regularnie przyznaje dotacje w dwóch odrębnych konkursach:​​​​​​​

  • Konkurs główny na projekty badawcze; maksymalna kwota dotacji wynosi 150 tys. euro,
  • Konkurs uproszczony na wydarzenia naukowe, konferencje itp. oraz mniejsze projekty badawcze; maksymalna kwota dotacji wynosi 10 tys. euro.

Formularze wniosków oraz zasady przyznawania dotacji dostępne są na stronie informacje dla wnioskodawców. Wnioski o dotację należy składać wyłącznie za pośrednictwem internetowego portalu obsługi wniosków.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: Polsko-Niemiecka Fundacja na Rzecz Nauki

Granty z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego wspierają regionalną współpracę pomiędzy Polską, Czechami, Słowacją a Węgrami.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: Fundusz Wyszehradzki