Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Narodowe Centrum Nauki

24-miesięczne projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdzających z zagranicy.

Konkurs skierowany jest do osób, które posiadają stopień naukowy doktora lub co najmniej cztery lata doświadczenia badawczego w pełnym wymiarze czasu pracy oraz które w okresie trzech lat poprzedzających datę otwarcia naboru wniosków w konkursie nie przebywały, nie były zatrudnione ani nie studiowały w Polsce dłużej niż 12 miesięcy łącznie.

Do konkursu można złożyć wniosek obejmujący badania podstawowe w dowolnym obszarze określonym w jednym z 26 paneli dziedzinowych NCN.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/polonez-bis

Wielostronne projekty badawcze z zakresu badań podstawowych, we wszystkich dziedzinach nauki,  realizowane w konsorcjum międzynarodowym złożonym z: Szwajcarii (lider) + minimum 1 partner z Polski, Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Rumunii.

Konkurs MAPS jest otwarty dla doświadczonych badaczy, którzy w dniu ostatecznego terminu składania wniosków posiadali stopień doktora co najmniej od czterech lat.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2024-04-03-otwarcie-konkursu-maps

Wielostronne projekty badawcze z zakresu badań podstawowych, we wszystkich dziedzinach nauki, realizowane w ramach  współpracy z zagranicznymi zespołami badawczymi z Austrii, Czech, Słowenii, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga i Belgii-Flandrii, które występują równolegle o środki finansowe na realizację tych projektów badawczych do właściwych dla nich instytucji finansujących badania w ramach programu Weave.

Kierownikiem projektu badawczego może być osoba, która w swoim dorobku naukowym posiada co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę (nie musi posiadać stopnia doktora). Kierownik polskiego zespołu badawczego może być wyłącznie osoba zatrudniona przez cały okres realizacji projektu w podmiocie planowanym jako miejsce realizacji polskiej części projektu badawczego na podstawie umowy o pracę, co najmniej w połowie pełnego wymiaru czasu pracy. Kierownik projektu zobowiązany jest do przebywania przez co najmniej 50% czasu trwania projektu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i pozostawania w dyspozycji podmiotu realizującego projekt.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus26

 

Dwustronne lub trójstronne projekty badawcze dla zespołów z Austrii, Czech, Słowenii, Szwajcarii, Niemiec, Luksemburga, Belgii–Flandrii i Polski w ramach programu wielostronnego Weave, w którym NCN nie pełni roli agencji wiodącej.

Projekty mogą obejmować badania podstawowe we wszystkich dyscyplinach nauk.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/weave-unisono

Konkurs skierowany jest do naukowców z Polski, którzy zaplanują badania w ramach wspólnego projektu z naukowcami z Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, a opcjonalnie także z pozostałych krajów biorących udział w programie tj. Litwy, Łotwy, Estonii. Agencją wiodącą, w której odbędzie się ocena merytoryczna wniosków, jest amerykańska agencja National Science Foundation (NSF).

Projekty mogą obejmować badania podstawowe we wszystkich obszarach nauk, z wyjątkiem badań humanistycznych oraz medycznych.

Kierownicy polskich zespołów muszą mieć co najmniej stopień doktora.

Nabór wniosków prowadzony będzie do końca 2025 roku, może jednak zakończyć się wcześniej, jeśli wyczerpana zostanie pula dostępnych środków w NCN lub instytucjach partnerskich.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ncn.gov.pl/dla-ukrainy

 

Konkursy wielostronne ogłaszane są przez międzynarodowe sieci agencji finansujących badania naukowe, których NCN jest członkiem.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ncn.gov.pl/wspolpraca-zagraniczna/konkursy-wielostronne