ERC Starting Grant

Deadline: 18 października 2016 (17:00 Brussels time )

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) otworzyła konkurs na granty dla młodych naukowców:  ERC STARTING GRANT: ERC-2017-STG

O granty mogą starać się naukowcy od 2 do 7 lat po doktoracie, pochodzący z dowolnego kraju świata. Instytucja, w której projekt będzie realizowany, powinna znajdować się w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont 2020. Tematykę projektu określają wnioskodawcy. Wysoko cenione są projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników.

Budżet konkursu wynosi 605 mln euro, co pozwoli na sfinansowanie ponad 400 projektów. Maksymalne finansowanie grantu to 1,5 mln euro na 5 lat.

Krajowy Punk Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza osoby zainteresowane na bezpłatne konsultacje. Zgłoszenia można kierować pod adres Wieslaw.Studencki@kpk.gov.pl. Dzień informacyjny odbędzie się 30 września br.. Rejestracja na spotkanie będzie dostępna pod koniec sierpnia (www.kpk.gov.pl).

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronach Participant Portal