Spotkanie informacyjne na temat sojuszu 4EU+

5 grudnia w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące działań zaplanowanych dla Uniwersytetu Warszawskiego w ramach sojuszu 4EU+ oraz projektu „Uniwersytety Europejskie” finansowanego przez program Erasmus+. Mogą wziąć w nim udział wszyscy członkowie społeczności UW.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 grudnia w godzinach od 09:00 do 11:30 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

4EU+ to sojusz sześciu europejskich uczelni badawczych: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Karola, Uniwersytetu w Heidelbergu, Uniwersytetu Kopenhaskiego, Uniwersytetu Sorbońskiego i Uniwersytetu Mediolańskiego.

Uniwersytet Warszawski jako jeden z pięciu polskich uniwersytetów znalazł się w gronie 17 konsorcjów, który otrzymały grant w pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej „Uniwersytety Europejskie” finansowanym z programu Erasmus+. W ramach projektu zaplanowano działania dotyczące zwiększenia mobilności, w tym wdrażania tzw. mobilności wirtualnej, tworzenia wspólnych ścieżek kształcenia oraz budowania kompetencji studentów i pracowników. Współpraca w ramach sojuszu 4EU+ nie ogranicza się jednak jedynie do realizacji projektu „Europejskie Uniwersytety”. Sześć uczelni Sojuszu zamierza prowadzić wspólne badania naukowe oraz tworzyć nowe inicjatywy związane z innowacyjnością, transferem technologii i społeczną odpowiedzialnością uczelni.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są:
studenci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat inicjatyw edukacyjnych 4EU+,
pracownicy UW, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowania dydaktyczne i badawcze oraz kompetencje zawodowe we współpracy z pozostałymi pięcioma uczelniami Sojuszu 4EU+.

Rejestracja na spotkanie:
http://bob.strony.uw.edu.pl/4euplus-info-day/

Dowiedz się więcej o 4EU+:

• Sojusz 4EU+ na stronie UW: https://www.uw.edu.pl/wspolpraca/4euplusalliance/
• strona 4EU+: https://4euplus.eu
• konto 4EU+ na Twitterze: twitter.com/4EUplusAlliance
• konto 4EU+ na Facebooku: www.facebook.com/4EUplusAlliance