Stypendium FULBRIGHT SLAVIC AWARD

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza polskich wykładowców do ubiegania się o stypendium Fulbright Slavic Award (FSA) na rok akademicki 2017-2018.  FSA daje możliwość wykładów na wybranych amerykańskich uczelniach.

Kto może aplikować?
Konkurs przeznaczony jest dla wykładowców ze stopniem minimum doktora, zatrudnionych w polskich jednostkach naukowych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakres tematyczny i informacja o uniwersytetach goszczących:

Stypendium, trwające od 4 do 9 miesięcy, umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta:

  • University of Washington, Seattle, Department of Slavic Languages and Literatures– kursy o tematyce literaturoznawczej, filmoznawczej, z zakresu sztuki w perspektywie historycznej, społecznej lub politycznej; kursy dotyczące wpływu kultury Europy Środkowo-Wschodniej na inne kraje europejskie; lub
  • University of Illinois, Chicago, The School of Literatures, Cultural Studies, and Linguistics– kursy o tematyce kulturoznawczej, z obszaru gender studies lub filmoznawczej/medioznawczej w kontekście Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak ubiegać się o stypendium?

Wniosek należy wypełnić za pośrednictwem systemu Embark. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie programu Fulbright Slavic Award.

Termin:

Nabór wniosków trwa do 2 marca 2017 roku.

Szczegółowe informacje:

Pełen opis programu, informacje o kryteriach konkursu i wymaganych dokumentach znajdą Państwo na stronie Komisji Fulbrighta pod adresem:  http://www.fulbright.edu.pl/slavic/.

Zachęcamy Państwa do wysyłania zgłoszeń na Fulbright Slavic Award.